Plánované akce

II. pololetí

 

1. února, VÝCHOVNÝ KONCERT - VOJKŮVKA, dopoledne v MŠ

 

20. února, DIVADLO V MŠ, dopoledne v MŠ

 

28. února, POHÁDKOVÉ NEPOHÁDKY, Divadýlko Mrak 

Čapkovo „povídání“ je podtrženo řadou vizuálních nápadů realizovaných různými druhy loutek, které jsou vytvořeny v duchu ilustrací J. Čapka. V představení se poznají děti, které se nerady myjí, jsou líné, bojí se zubaře, nechtějí snídat a podobně. Ale dozvědí se také, jak by to s nimi mohlo dopadnout. Autor však nevychovává se vztyčeným ukazovákem, ale s humorem a laskavým pohlazením. Krásným představením provede manželské duo Miroslav a Kateřina Táborští.

 

2. března, KARNEVAL V MŠ, od 15.00 hod., třída Berušek

 

3. dubna, NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁKŮ V ZŠ VEDLEJŠÍ, dopoledne

 

4. dubnaZUBNÍ PREVENCE - PŘEDNÁŠKA, dopoledne

 

27. dubna, O ZAJÍČKOVI - DIVADLO S. RIEDLOVÉ, dopoledne v MŠ

 

8. června, PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ V MŠ

 

15. června, VÝLET - JALOVÝ DVŮR, dopoledne

 

 

I. pololetí

23. listopadu, KOUZELNÍK KATONAS

 

28. listopadu, JAK PRINCEZNA MÁŇA ZACHRAŇOVALA MARTINA Z PEKLA (divadlo Andromeda)

 

Hloupý čert Haramáš sebere místo lakomce Hrabala hodného Bártovic Martina do pekla. A jelikož co peklo jednou schvátí, již nikdy nevrátí, musí Martina osvobodit statečná princezna Máňa.

 

6. prosince, MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA - ZŠ VEDLEJŠÍ

 

13. prosince, KAMARÁDI V BETLÉMĚ, Kamarádi  

 

Jevištní zpracování biblického příběhu o narození Ježíška je šťastně nalezenou formou sdělení pro malé i větší diváky. Není zde tolik legrace jako v jiných hrách, ale kouzlu vyprávění podlehnou všichni v hledišti i na jevišti. Děti hrají betlémská zvířátka, pastýře i tři krále, pochopí, proč si dáváme dárky a proč vlastně Vánoce slavíme. Bez sentimentu a patosu, pojetím, které se nedotkne věřících a poučí ty ostatní. Samozřejmě neschází stromeček a koledy.

 

19. prosince, SFÉRICKÉ KINO

 

Během programu se děti ocitnou ve 3D prostoru a budou si připadat, jako by leželi přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Pohledy přes celou kupoli, padající hvězdy a další efekty jsou opravdovou podívanou a  nemožné stává skutečností

 

16. ledna, KREJČOVSKÁ POHÁDKA, Divadýlko Mrak 

 

Provdat dceru Kačenku, předat korunu i trůn se všemi starostmi o království a užívat si důchodku – to je budoucnost, na kterou se těší král malé, ale spokojené říše Alois I. Jenže – dřív, než najde ženicha pro princeznu, přijme pozvání na poslední kejklířské vystoupení paní Eulálie a jejího sluhy Mrťafy. Omámen sladkými slovíčky a oslepen falešnou přízní – učiní z Eulálie svoji ženu – královnu. Eulálie si užívá neomezené moci – vydává zákazy, rozkazy a příkazy. Strach jí nahání jen krejčí Jíra, kterého přistihne, jak cukruje s princeznou…“ to by pak přišla o vše „….a tak princeznu zavře do věže, krejčímu zabaví všechno zboží a vyžene ho z města… Nešťastný a zklamaný krejčí Jíra ulehne na paloučku, kde tvrdě usne – ze spánku ho probudí vílí pláč, a když opraví nešikovné víle šatečky, královna víl ho za jeho dobrý skutek odmění „ kouzelnou jehlou“ – ta přešívá ze starého nové, z ošklivého krásné a z roztrhaného celistvé…

Veselá a výpravná pohádka plná kouzel a pohádkového překvapení.